Ankaragücü, Rizespor'u oynadığı son 4 maçta yenemedi

Ankaragücü, Rizespor'u oynadığı son 4 maçta yenemedi

Ankaragücü, Süper Lig tarihinde Rizespor’u konuk ettiği hiçbir maçı kaybetmedi (7 galibiyet - 5 beraberlik) ve bu karşılaşmaların yarısında gol yemedi.

Ankaragücü ile oynadığı son 4 Süper Lig maçını kaybetmeyen Rizespor (1 galibiyet - 3 beraberlik), rakibine karşı lig tarihindeki en uzun yenilmezlik serisini yaşıyor.

Süper Lig’de oynadığı son üç maçı da kaybeden Ankaragücü, Mustafa Reşit Akçay göreve geldikten sonra çıktığı ilk üç karşılaşmada yenilgi almamıştı.

Bu sezon Süper Lig’de en az deplasman golü atan takım olan Rizespor (9), aynı zamanda Kayserispor’un (5) ardından en az puan toplayan ekip (8)

 EN GOLCÜ İLHAN PARLAK
Bu sezon Süper Lig’de Ankaragücü adına rakip fileleri en fazla havalandıran isim olan İlhan Parlak (6), daha önceki iki sezonun toplamında attığı gol sayısını yakalamak için sahaya çıkıyor. (2016/17’de 3 gol - 2018/19’da 4 gol)

Süper Lig kariyerinde Ankaragücü’ne rakip olduğu 4 maçın üçünü gol yemeden kazanan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Ünal Karaman (1 beraberlik), tek puan kaybını Ağustos 2018’de dış sahada yaşadı (2-2)