Süper Ligde Ankaragücü güldü, Gençlerbirliği üzüldü...İşte son durum !

Süper Ligde Ankaragücü güldü, Gençlerbirliği üzüldü...İşte son durum !

Süper Lig'de 26. hafta, yapılan tek maçla tamamlandı.

Seyircisiz oynanan maçlarda Ankaragücü, Çaykur Rizespor'u 2-1 mağlup ederek umut verdi.

Gençlerbirliği ise Denizlispor'a mağlup olarak ligin alt tarafına oldukça yaklaştı. 

 

Süper Lig'in 26. haftasında oynanan maçlarda alınan sonuçlar şöyle:

Kasımpaşa-Göztepe: 2-0

MKE Ankaragücü-Çaykur Rizespor: 2-1

Yukatel Denizlispor-Gençlerbirliği: 1-0

Aytemiz Alanyaspor-Gaziantep FK: 1-0

İttifak Holding Konyaspor-Fenerbahçe: 1-0

Hes Kablo Kayserispor-BtcTurk Yeni Malatyaspor: 2-1

Trabzonspor-Medipol Başakşehir: 1-1

Galatasaray-Beşiktaş: 0-0

Fraport TAV Antalyaspor-Demir Grup Sivasspor: 1-0

Puan durumu

Süper Lig'de 26. hafta maçlarının ardından oluşan puan durumu şöyle:

  Takımlar O G B M A Y AV P
1.  TRABZONSPOR 26  15  59  28  31  53 
2.  MEDİPOL BAŞAKŞEHİR 26  15  50  25  25  53 
3.  GALATASARAY 26  14  44  20  24  50 
4.  DEMİR GRUP SİVASSPOR 26  14  47  29  18  49 
5.  BEŞİKTAŞ 26  13  40  32  44 
6.  AYTEMİZ ALANYASPOR 26  12  44  25  19  43 
7.  FENERBAHÇE 26  11  46  34  12  40 
8.  GÖZTEPE 25  29  30  -1  34 
9.  GAZİANTEP FK 26  10  36  41  -5  32 
10.  YUKATEL DENİZLİSPOR 26  11  26  34  -8  31 
11.  FRAPORT TAV ANTALYASPOR 26  10  29  43  -14  30 
12.  GENÇLERBİRLİĞİ 26  12  33  44  -11  28 
13.  KASIMPAŞA 26  14  38  50  -12  26 
14.  İTTİFAK HOLDİNG KONYASPOR 26  11  10  21  33  -12  26 
15.  BTCTURK YENİ MALATYASPOR 26  13  38  40  -2  25 
16.  ÇAYKUR RİZESPOR 25  14  26  42  -16  25 
17.  MKE ANKARAGÜCÜ 26  13  23  45  -22  23 
18.  HES KABLO KAYSERİSPOR 26  14  28  62  -34  22
 

27. hafta programı

Süper Lig'de 27. hafta maçlarının programı şöyle:

20 Mart Cuma:

20.00 Fenerbahçe-HES Kablo Kayserispor (Ülker)

21 Mart Cumartesi:

14.00 Gaziantep FK-MKE Ankaragücü (Kalyon)

17.00 BtcTurk Yeni Malatyaspor-Kasımpaşa (Yeni Malatya)

17.00 Demir Grup Sivasspor-Yukatel Denizlispor (Yeni 4 Eylül)

20.00 Beşiktaş-Fraport TAV Antalyaspor (Vodafone Park)

22 Mart Pazar:

13.30 Gençlerbirliği-İttifak Holding Konyaspor (Eryaman)

16.00 Çaykur Rizespor-Galatasaray (Çaykur Didi)

19.00 Medipol Başakşehir-Aytemiz Alanyaspor (Başakşehir Fatih Terim)

19.00 Göztepe-Trabzonspor (Gürsel Aksel)