Serkan Özbalta: "Gol yollarında sıkıntı yaşıyoruz..."

Serkan Özbalta: "Gol yollarında sıkıntı yaşıyoruz..."

Keçiörengücü'nün teknik direktörü Serkan Özbalta, Adana Demirspor yenilgisini değerlendirdi. 

Özbalta, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, "Adana Demirspor çok yüksek fiyatlardan alınmış oyunculardan kurulu bir takım. Belki 1-2 tanesi hariç hemen hepsinin geçmişte Süper Lig kariyeri var. Böylesi bir takıma karşı çok iyi bir oyun oynadığımızı düşünüyorum." dedi.

Özbalta şöyle devam etti, "Moralli, sağlıklı bir kamp dönemi geçirdikten sonra ikinci yarıya ligi ilk 6'da bitirme hedefiyle başladık. Bunu üzerine çalışmalar yaptık. Bazıları 'Keçiörengücü futbol takımının ilk senesi zaten, kümede kalması yeterlidir' dese de biz elimizden gelenin fazlasını yapıp, çalışıp bir enerji ürettik. Bu, oyuncuların özverisi ve fedakarlıklarıyla oldu." 

2 Mayıs'ta sezon bittiğinde ilk 6'da yer almak istediklerini ve buna göre çalıştıklarını kaydeden Özbalta şöyle konuştu:

"Keçiörengücü'nün temellerini buna göre atmaya çalıştık. Geçtiğimiz haftalarda oynadığımız Eskişehirspor ve Osmanlıspor maçlarında oynanan oyundan çok memnunum. Ama bizim bir hastalığımız var. Bunu oyuncularımla da paylaştım. Gol yollarında sıkıntı yaşıyoruz. Şimdi belki çok sağlıklı düşünemiyorum. Tahminim kaçırdığımız en az 6-7 net gol pozisyonumuz var."