Arkas Spor 3 - Halkbank 1

Arkas Spor 3 - Halkbank 1

Arkas Spor: 3
Halkbank ANKARA: 1

Salon: Atatürk-İzmir
Hakemler: Cihat Küçükboyacı- Arzu Emiroğlu
Arkas Spor:JayBlankenau, Burak Güngör, Mustafa Koç, AdisLagumdzija, Yiğit Gülmezoğlu, Mert Matic (Caner Ergül, Paulo Bravo, Mirza Lagumdzjia, Muhammed Kaya)
Halkbank ANKARA: Dmitrii Bahov, Hakkı Çapkınoğlu, GeorgiSeganov, Efe Bayram, Faik Samed Güneş, Metin Toy (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, ToncekStern, Orçun Ergün, İbrahim Emet, Gökhan Gökgöz, Abdullah Çam)
Setler: 18-25, 25-23, 25-22, 25-23
Süre:2.03 (25, 33, 31, 34)

AXA Sigorta Efeler Ligi 21. hafta maçında Arkas Spor, Halkbank’ı 3-1 mağlup etti.
Dört set süren karşılaşmada iki takım da doyurucu voleybol oynadı.
Halkbank, rakibine verdiği setlerde bile atakta sezon ortalamalarının üzerine çıktı. İki takım zaman zaman rakibine üstünlük kurdu. Set skorlarına yapılan basit hatalar etki etti.
Karşılaşmanın odak noktasında hakem ikilisi vardı.
Voleybolu bilen Arkas Spor seyircisinin bile tepkisine mazhar olan “Bu maçı kaldıramıyor” yorumunu yaptığı hakem ikilisi ve özellikle baş hakem Cihat Küçükboyacı, karşılaşmanın rengini, seyrini değiştirdi. Özellikle dördüncü sette dağıttığı kırmızı, sarı-kırmızı kartlarla maçın gidişatını tümüyle etkiledi. GDS görüntülerini değerlendirmekte güçlük çeken, top taşımaları faulleri es geçen Küçükboyacı, önceki vukuatlarına bir yenisini ekledi.
Maça gelince…
Halkbank, karşılaşmaya etkili savunma ve atak yapıp, etkili servis atarak başladı. İlerleyen bölümlerde blokta da güçlü rakibine üstünlük kuran Halkbank, teknik molasını 12-9 önde geçtiği, mola kullanmadığı seti 25-18 aldı ve 1-0 öne geçti.
İkinci set başa baş bir oyun olarak başladı. Halkbank oyun üstünlüğünü rakibine verdi. Servis ve savunmada ilk setteki seviyesinin altında kaldı. Atakta da hata yaptı, hücumda yüzde 42ile oynadı. Buna karşılık 20’li sayılarda daha inançlı oynayan başkent ekibi aradaki 5 sayılık farkı kapattı: 23-22. Yaptığı basit hatalarla da seti 25-23’le rakibine verdi: 1-1.
Üçüncü sette takımlar denk kuvvetlerin mücadelesini sergiledi. Sette belirleyici unsurlar atak ve defanslar oldu. Arkas Spor yüzde65, Halkbank yüzde 48’le hücum yaptı. Daha az hata ile oynayan ev sahibi Arkas Spor25-22 ile öne geçti: 2-1.
Dördüncü sette 6 numara ataklarını hatırlayan Halkbank’ın hızı kuleden kesildi. İki takım, başa baş oynadı. Hakem kararlarının etkisiyle Ankara ekibi tam olarak konsantre olamadı ve ev sahibi takım seti 25-23, maçı da 3-1 kazandı.