Burak Gören: "Ankara'ya hizmet ediyor olmak bana gurur veriyor"

Burak Gören: "Ankara'ya hizmet ediyor olmak bana gurur veriyor"

Türk Telekom’un Başanrenörü Burak Gören, koronavirüs salgını nedeniyle “Öncelik her zaman insan sağlıdır. Hepimiz basketbolu çok özledik. Dileğimiz, en kısa sürede sağlıklı günlere kavuşmak” dedi. 

Lİg ve kupa ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Gören, “Süper Lige de fena başlamadık. Bir dönem, derin kadro kuramamanın sıkıntısını yaşadık. Maç trafiğinin yoğunluğu da bizi olumsuz etkiledi. 3-4 maç üst üste yenilip, avantajmızı kaybettik. Sonrasında ligde de kendimize geldik. Maçlar kazanmaya başlayıp, play-off yarışında iddiamızı ortaya koyduk. Ciddi bir fikstür avantajımız vardı. İlk 6’ya girmemizin yolunu açacak bir maç takvimimine sahiptik. Türkiye Kupası çeyrek finalinde, ligin en güçlü ekiplerinden biri olan Pınar Karşıyaka’yı yendik. Yarı finalde Fenerbahçe’ye karşı çok iyi mücadele ettik. Üst düzey bir bir maç oldu. O müsabakada, belki finali, belki de kupayı kaybettik.” dedi. 

Ankara'da çalışmaktan çok mutlu olduğunu belirten Burak Gören; “Sezon başında belirlediğimiz hedeflerin çok ötesinde, çok ilerisinde bir çizgideyiz. Biz her zaman istikrarın çok önemli olduğuna vurgu yaptık. İkinci Ligde şampiyon olduktan sonra hep belli bir çizgide kalmayı başardık. Türkiye Kupası’nda iki sezon yarı final oynadık. Ligde play-off yarışının içinde olduk. Avrupa’da geçen sezon da mücadele etmiştik. Bu sezon performansımızı çok daha yukarı taşıdık. Grubu zirvede bitirdik. Tüm bu çalışmaların sonucunda elit takımların içinde yer alıyoruz. Ankaralıyım, burada doğdum, burada yetiştim. Spordan gelen bir ailenin ferdiyim. Doğup büyüdüğüm kente hizmet ediyor olmak bana ayrıca bir gurur veriyor. Bu işe başlarken, Ankara’ya basketbolda geçmişte yaşanan heyecanları yeniden yaşatmayı istemiştim. Maçlarımızı 6-7 bin kişi ortalamasına oynuyoruz. İnsanlar Türk Telekom’un maçlarında mutlu oluyor. Basketbol kültürünün çok iyi olduğu bir şehirde, sportif başarı adına, kulüp yönetimi, teknik kadro ve oyuncu grubu olarak, taraftarla bütünleşip, iyi işler yaptığımızı düşünüyorum.” ifadelerini kullandı...