Başkan Fatih Mert kulübün net borcunu açıkladı. İşte o rakam !

Başkan Fatih Mert kulübün net borcunu açıkladı. İşte o rakam !

 Ankaragücü Olağanüstü Genel Kurulu'nda kulübe asli üye kabulüyle ilgili tüzük değişikliği oy birliğiyle gerçekleştirildi.

Başkan Mert, "En büyük hedefimiz tabii ki bu takımı ligde tutmak. Biz hayali hiçbir şeyin içerisinde olmayacağız. Amaç MKE Ankaragücü'nü hak ettiği yere getirmek. Yönetime geldikten sonra ilk işimiz puan silme cezası dosyalarıyla uğraşmak oldu. 38 adet transfer yasağı dosyasıyla karşı karşıya kaldık. Bu dosyalardan takıma 2 dönem transfer yasağı geldi. Bunlar çok zordu anlatmaya tarif yetmez, geceler boyunca uyumadan çalıştık. Çok büyük emeklerle bu dosyalar temizlendi. Bu iş için gece gündüz uğraşan yönetim kurulundaki arkadaşlarımıza tek tek teşekkür ediyorum. 38 dosyadan 28 dosya ile tamamen uzlaştık, paralarını ödedik, 5 dosyanın yüzde 70 kısmı ödendi, yüzde 30'luk kısmını taksitlendirdik, ödüyoruz. 5 dosya kaldı, bu dosyalarla ilgili de görüşmeler yapılıyor."

Mert, kulüple ilgili her şeyi şeffaf bir şekilde yürüteceklerini kaydederek, borçlar ve sponsor gelirleriyle 95 milyon liralık kaynak elde edildiğini, 94 milyon lira da kulübün ödeme yaptığını anlattı.

Başkan Mert, "Kulübümüzü biz teslim aldığımızdaki borç rakamı 295 milyon 908 bin 654 lira artı faizlerdi. Şu andaki borç 261 milyon 574 bin 667 liradır, 35 milyon lira civarında kulübümüzün borcunda azalma meydana gelmiştir." diye konuştu.

Zorlu süreci aşıp 15 futbolcuyu transfer ettiklerini hatırlatan Mert, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, kulübün tarih olmasına engel olduğu, zamanında desteklerin gelmesine yardımcı olduğu için teşekkür ettiğini söyledi.

Ayrıca Fatih Mert,cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ve desteklerini esirgemeyen milletvekili, delegeler ve taraftarlara tek tek teşekkür etti.