Kupa maçından notlar...

Kupa maçından notlar...

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara ile Sivas Şubelerinin ortaklaşa düzenlediği Başkent Kupası’nda; MKE Ankaragücü’nü 2-0 yenerek birinci olan Demir Grup Sivasspor kupanın sahibi oldu.

Eryaman Stadı’nda karşılaşmanın ardından düzenlenen kupa töreninde Demir Grup Sivasspor’a kupasını, MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru ve TSYD Sivas Şubesi Başkanı Kemal Çağlayan birlikte takdim etti.

Törende MKE Ankaragücü adına kalecisi Korcan Çelikay’a, TSYD Ankara Şubesi Genel Sekreteri Altan Altun teşekkür plaketi verdi. Daha sonra Demir Grup Sivasspor’lu futbolcular kupayla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Karşılaşma sonrası kazanan takıma kupasını MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru ve TSYD Sivas Şubesi Başkanı Kemal Çağlayan birlikte takdim etti. Törende, MKE Ankaragücü adına kaleci Korcan Çelikay’a, TSYD Ankara Şubesi Genel Sekreteri Altan Altun teşekkür plaketi verdi.

TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru, organizasyonla ilgili TSYD Sivas Şubesi ile güzel bir turnuva düzenlediklerini belirterek, “Yarım asırlık geleneksel turnuvamızı pandemiye rağmen güzel bir şekilde gerçekleştirdik. Başkente ve Türk futboluna değer katan bu organizasyonu daha iyi koşullarda gerçekleştirmek için tüm paydaşlarımızla daha çok çalışacağız. 53. kez düzenlediğimiz bu turnuvada başta MKE Ankaragüçlü futbolcular ve yönetimine, Demir Grup Sivasspor yönetimi ve futbolcularına, TSYD Sivas Şubesi ve Ankara Şubesi yönetimi ile çalışanlarına ve tüm katılan, destek veren sporseverlere teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

Müsabaka öncesinde maçın hakemlerine TSYD Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Ateşoğlu ve TSYD Ankara Şubesi İdari Direktörü Figen Asiler, plaketlerini takdim etti.

Eryaman Stat Müdürü İrfan Erbaş’a plaketini TSYD Ankara Şubesi Genel Sekreteri Altan Altun, TSYD Sivas Şubesi Başkanı Kemal Çağlayan’a plaketini, TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru verdi.

Başkent Kupası’na katılan Demir Grup Sivasspor adına Asbaşkan Faruk Taşseten’e teşekkür plaketini TSYD Sivas Şubesi Başkanı Kemal Çağlayan, MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert’e ise teşekkür plaketini TSYD Ankara Şubesi Başkanı Hüseyin Doğru takdim etti.

Müsabakanın oynandığı Eryaman Stadı’nda asılan Azerbaycan ve Türk bayraklı “İki devlet tek millet” yazılı pankart dikkati çekti.