M.Reşit Akçay nasıl gitti: "Kontrole" dedi, soluğu noterde aldı!

M.Reşit Akçay nasıl gitti: "Kontrole" dedi, soluğu noterde aldı!

SPORANKİ YOU TUBE KANALIMIZA ÜCRETSİZ ABONE OLMAYI UNUTMAYINIZ...

https://www.youtube.com/channel/UCjqarF0On0fDnQQvXMSYshw?view_as=subscriber

MKE Ankaragücü Kulübü Başkanı Fatih Mert, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay ile yollarını ayırdıklarını açıkladı. Ayrılığın arka planında ise izin konusu olduğu öğrenildi. Alınan bilgilere göre teknik direktör Mustafa Reşit Akçay antrenmanda bazı futbolcuların izin istemesine karşılık yönetimle ters düştü. Yönetim izin verdi, ancak Akçay izin vermeyince konu tartışmaya dönüştü. Tartışma sonrası odasına çekilen Akçay, bir süre odasından çıkmadı. Bunun üzerine içerleyen Akçay'ın yakın çevresine, "Ben kaç yaşına gelmiş adamım, böyle bir tavra hak ekmedim" diyerek dert yandı. Yemeğe inmeyen Akçay, hastaneye kontrole gidiyorum diyerek kulüpten çıktı. Hemen ardından notere gittiği öğrenildi. "Kafam rahat değil" diyen Akçay kritik Trabzonspor maçı öncesi kulübüyle yollarını ayırdı.

AÇIKLAMALARI TEPKİ ÇEKMİŞTİ
Mustafa Reşit Akçay, 10 Şubat tarihinde yaptığı açıklamada, "Trabzonspor için bence o sene bu sene! En fazla yaklaştığı sene bu sene. Hüseyin Hoca'nın da bunu başaracak gücü var. Umarım Trabzonspor, Trabzon kentiyle bunu başarır. Kentin ve ülke futbolunun buna ihtiyacı var. Trabzonspor'un şampiyon olması sadece Trabzon kentinin şampiyonluğu değil, bence ülke futbolunun kazanması..." demişti.

İŞTE BAŞKANIN AYRILIK TWEETİ
"Hocamız M.R.Akçay ile Trabzonspor ile ilgili daha önce yapmış olduğu açıklamaların kulübümüzü ve kendisini sıkıntıya sokmaması adına sözleşmesi karşılıklı olarak feshedilmiştir."

MERT: HOCAMIZ ÇOK YIPRANDI
MKE Ankaraücü Başkanı Fatih Mert, teknik direktör Mustafa Reşit Akçay'ın takımdan ayrılmasıyla ilgili konuştu. Mert, "Pandemi sürecinden sonra ligde oynadığımız maçlarda aldığımız sonuçlar ve hocamızın daha önce Trabzonspor ile ilgili yaptığı açıklamaların Trabzonspor maçı öncesi yeni bir tartışma oluşturmaması düşüncesiyle hocamızdan böyle bir talep geldi" dedi. KARŞILIKLI anlaşarak sözleşmeyi feshettiklerini öne süren Mert, "Takımımızı altyapı hocalarımız çalıştıracak. İki gün içerisinde de yeni hocamızı açıklayacağız. Hem hocamızı hem de kulübümüzü taihsiz bir tartışma içine sokmak istemediğimizden dolayı bu kararı aldık. Hocamıza hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz" açıklamasında bulundu.

Haber: Sabah Ankara / Vuslat Ay