SON DAKİKA ! TFF Başkanı Nihat Özdemir liglerin başlatılacağını açıkladı...

SON DAKİKA ! TFF Başkanı Nihat Özdemir liglerin başlatılacağını açıkladı...

Sporanki'nin You Tube kanalına ücretsiz abone olmayı lütfen unutmayın...

ABONELİK İÇİN LİNK > https://www.youtube.com/results?search_query=sporanki

SON DAKİKA ! TFF Başkanı Nihat Özdemir liglerin başlatılacağını açıkladı...

Nihat Özdemir; "Şimdilik olmak kaydıyla, Süper Lig ve diğer tüm futbol liglerimizi, 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık.." dedi 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Nihat Özdemir, video konferans aracılığıyla basın açıklaması yaptı. Özdemir Türk spor kamuoyunun merakla beklediği “Ligler ne zaman başlayacak?” sorusunun cevabını verdi.

Alınan kararlar doğrultusunda liglerin ne zaman başlayıp ne zaman bitirileceğini açıklayan Başkan Özdemir, Süper Lig’den, Bölgesel Amatör Liglere kadar başlama tarihlerini belirtti. Ancak BAL sonrasındaki ligler hakkında herhangi bir açıklama yapmadı.

İşte Nihat Özdemir’in çok önemli açıklamaları şu şekilde;

“12 HAZİRAN’DA BAŞLAYACAK”

“Bütün kamuoyunun da merakla beklediği kararımızı şimdi sizlere duyurmak istiyorum. Şimdilik olmak kaydıyla, elimizde değişik senaryolarımız da bulunmakla birlikte ertelenen Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Liglerimizi 12-13-14 Haziran haftasında başlatma kararı aldık. Bu kararımızla liglerin belirlediğimiz takvimde oynanması için Sağlık Bakanlığımıza müracaat edeceğiz. Sağlık Bakanlığımız da konuyu bugüne kadar değerli çalışmalara imza atan Bilim Kurulumuza havale edecek.

Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu, beraber yapacakları çalışmalar sonrasında müsabakaların nasıl ve hangi şartlarda oynanacağına karar verecek. Bu süreçte Bilim Kurulu’nun Sağlık Kurulumuzla beraber yapacağı değerlendirmeleri de içeren sürecin sonunda ortaya çıkacak esasları tüm kulüplerimize bildireceğiz.”

“TEMMUZ AYI SONUNDA TAMAMLANACAK”

“Bilim Kurulumuz bu çalışmalarını yürütürken biz de Futbol Federasyonu olarak Süper Lig, TFF 1. Lig, 2. Lig ve 3. Lig ile Bölgesel Amatör Liglerimizdeki kulüplerimizi temsil eden Kulüpler Birliği Vakfı ve dernekleri ile görüşmeler yapmaya başlayacağız. Tüm istişarelerimizi yapıp Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun maçların nasıl oynanacağına dair kararı çerçevesinde ligleri başlatacağız.

İnşallah liglerimizi en güzel şekilde temmuz ayı sonunda tamamlayacağız, kupalarımızı sahada vereceğiz ve ağustos ayında da UEFA Şampiyonlar Ligi finaline ülkemize yakışır şekilde ev sahipliği yaparak sezonu taçlandıracağız.”