AASKF'den amatörler için önemli açıklama !

AASKF'den amatörler için önemli açıklama !

Sporanki'nin You Tube kanalına ücretsiz abone olmayı lütfen unutmayın...

ABONELİK İÇİN LİNK > https://www.youtube.com/results?search_query=sporanki

AASKF'den amatörlerle ilgili önemli bir açıklama geldi. Açıklama şu şekilde: 

Bilindiği üzere 19 Mart 2020 tarihinde korono virüs salgınına karşı alınan kararlar doğrultusunda 2019-2020 sezonu U27 kategorisi ve daha altındaki yaş kategorilerinde liglere devam edilmemesi, Bölgesel Amatör Lig, 1. ve 2. Amatör ligler ile U19 kategorisi, 1. ve 2. küme müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmişti.

Pandemi sürecinde gelinen bu noktada tüm illerimizde müsabakaları devam eden 1.U19 ve 2. Kümelerde sezonun sonlandırılmasına, Büyükler kategorisinde İl’de Süper Amatör Lig varsa 1. ve 2. Amatör liglerin, İl’de en üst büyükler ligi 1. Amatör ise 2. Amatör liglerin sonlandırılmasına, bu liglerle ilgili yükselme ve küme düşme kararlarının Futbol İl Tertip Komitelerince ASKF’lerin bilgisi dahilinde verilip, Amatör İşler Kurulu’nun onayına karar verilmiştir. Yerel büyükler kategorileri ile ilgili yapılması gerekenler EK’de detaylı olarak açıklanmaktadır.

İllerin Büyük kategorisindeki en üst liginin , 18 Temmuz 2020 tarihinde başlatılacağı duyurulan BAL Ligi ile aynı takvim süresinde başlatılacağı bildirilmektedir. Bölgesel Amatör Lig ile ilgili yeni bir tarih belirlenmesi veya farklı bir karar alınması halinde, ilin en üst yerel ligi ile ilgili alınacak kararlar tekrar bildirilecektir.