Beşiktaşlı futbolcular derbiye zor çıkmış

Beşiktaşlı futbolcular derbiye zor çıkmış

Beşiktaş teknik direktörü Sergen Yalçın, Galatasaray derbisi öncesinde futbolcularını konsantre etmekte ciddi şekilde zorlandı. Futbolcular, Galatasaray derbisine çıkmak istemedi mi? Koronavirüs ile ilgili nasıl ikna edildiler? 

Beşiktaş forması giyen yabancı futbolcuların, Galatasaray ile oynanan derbi maç öncesi kendi aralarında toplandığı açıklanmıştı. Siyah-beyazlı futbolcuların ne konuştuğu ortaya çıktı mı? Yabancı oyuncular derbi öncesi neler söylediler? Tedirginlik mi yaşadılar? Maça çıkmak istemedikleri doğru mu? Detaylar haberde...

Sergen Yalçın futbolcuları derbiye motive etmekte zorlandı
Galatasaray ile oynadığı derbiden golsüz beraberlikle ayrılarak zirve yarışında önemli bir fırsatı kaçıran Beşiktaş’ta, Teknik Direktör Sergen Yalçın’ın yabancı futbolcuları maça motive etmekte bir hayli zorlandığı ortaya çıktı.

 Atiba da çok tedirgindi
Skorer'in haberine göre; derbiden iki gün önce BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde koronavirüs salgını üzerine bir toplantı gerçekleştiren yabancı futbolcuların, “Türkiye Futbol Federasyonu bu haftaki maçları neden ertelemiyor? Bu maçı oynamak zorunda mıyız?” ifadelerini kullandıkları belirlendi. Özellikle Atiba’nın hem kendisi hem de ailesi adına çok tedirgin olduğu öğrenildi. Kanadalı oyuncunun yabancı takım arkadaşlarıyla görüşerek ne hissettiklerini sorduğu bildirildi.

Burak da devreye girdi
Burak da devreye girdi
Yerli futbolcular adına kaptan Burak Yılmaz gelişmeleri takip ederken, yabancı oyuncuların kendi aralarında yaptıkları toplantının ardından yaşadıkları tedirginliği Teknik Direktör Sergen Yalçın’a ilettiği ifade edildi.

Doktorlar ve yönetimin de haberi oldu
Konunun hem sağlık hem de devleti ilgilendirmesi nedeniyle futbolcuları doktor ve yönetime yönlendiren deneyimli teknik adam, derbi gününe kadar motivasyon anlamında kafasındaki planları hayata geçiremedi.

 Futbolculara cevap: "Maçı oynamaktan başka bir çaremiz yok"
Futbolcularla tesislerde bir araya gelen yönetim ve sağlık heyetinin söz konusu kararın Bilim Kurulu tavsiyesiyle alındığını belirterek, maçı oynamaktan başka seçeneklerinin olmadığını aktardığı kaydedildi.

Beşiktaşlı futbolcular derbide isteksizdi
Bu bilgilendirme sonrası futbolcuların isteksiz bir şekilde Türk Telekom Stadı’na giderek maça çıktıkları vurgulandı.