"Futbol halı sahaya geri döndü"

"Futbol halı sahaya geri döndü"

Sporanki'nin You Tube kanalına ücretsiz abone olmayı unutmayın...

https://www.youtube.com/results?search_query=sporanki

Dünya’yı saran yeni tip Corona virüs (covid-19) bildiğiniz üzere şuan bizleri sosyal izolasyona mecbur etmiştir.
bununla birlikte şu da bir gerçektir ki ;
Zaman tüneline girip geçmişe döndüğümüzde, hepimizin daha yeni yürümeye başladığımız yaşlarda; balonlarla, yün yumaklarıyla evdeki halıların üzerinde futbola başladığımız günleri, daha sonra mahalle aralarında taştan yaptığımız kaleler arasındaki, ezilmiş pet şişeleri naylon toplarla devam eden futbol hayatımızı hatırlarız.

Profesyonel futbol takımlarımızın altyapıları ve ünlü futbolcular, hep bu aşamalardan geçmiş ve buralarda keşfedilmişlerdir.

Şuan da covid-19 nedeniyle evlerinde kalan futbol sevdalıları evde halılarının üzerinde futbol gösterileri ile birbirlerine meydan okuyorlar.
Devletimizin titiz çalışması ve alınan önlemlere riayet edilmesiyle kısa zamanda hayat akışının normale döneceğinden hiç şüphemiz yok. Tüm halı saha sevdalıları ve sporcularımız ile devletimizin yanındayız.
Türkiye de ortalama 20.000 halı sahanın bu süreçten olumsuz etkilendiğini biliyoruz İnşallah federasyon olarak halı sahalarımızda yapacağımız etkinlikler ile sporseverleri buluşturmanın özlemi içerisindeyiz.
Şu da bir gerçektir ki tüm hikayeler başladığı yerde bitermiş..
‘’Futbol Halı da Başladığı gibi Halıda da Devam Ediyor.’’
Herkesi evde spor yapmaya davet ediyorum
Evde kal ama hareketsiz kalma Türkiye’m .
#evdekaltürkiye
#halısahafutbolfederasyonu
#hff
Bahadır BULUT
Halı Saha Futbol Federasyonu Başkanı