Hamza Hamzaoğlu. "Haksızlığa uğradım"

Hamza Hamzaoğlu. "Haksızlığa uğradım"

Sporanki'nin You Tube kanalına ücretsiz abone olmayı lütfen unutmayın...

ABONELİK İÇİN LİNK > https://www.youtube.com/results?search_query=sporanki

Süper Lig ekiplerinden Gençlerbirliği'ni çalıştıran Hamza Hamzaoğlu, Galatasaray'daki dönemi için çok çarpıcı ifadelere imza attı. Hamzaoğlu, başarılarının küçümsendiğini dile getirdi. "Haksızlığa uğradım" diyen Hamzaoğlu, Fenerbahçe ile ilgili itirafı için de çarpıcı konuştu.

 Galatasaray'da 2014-15 sezonunda 3 kupa zaferi yaşayan ve şu sıralarda Süper Lig ekibi Gençlerbirliği'ni çalıştıran Hamza Hamzaoğlu, çarpıcı ifadelere imza attı. Koronavirüs dönemi, Galatasaray'da yaşadıkları, Bursaspor günleri, altyapısı konusu ve birçok konuda konuşan Hamzaoğlu, başarılarının küçümsendiğini ifade etti.

Hamza Hamzaoğlu: "Galatasaray'a haksızlığa uğradım, başarılarım küçümsendi"
Skor'a konuşan Hamzaoğlu, "Küçümsemeye çalıştılar ama biz, neler yaptığımızı biliyoruz. Galatasaray'da çok güzel 1 yıl geçirdik ama haksızlığa uğradığımızı düşünüyorum kesinlikle. Yeniden büyük takım çalıştıracağıma inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

Çocukken Fenerbahçeli olduğunu açıklaması...
Galatasaray’da çalışırken çocukken Fenerbahçeli olduğunu açıklayan Hamzaoğlu bu konuda “Yine sorarsanız yine söylerim. Ben bildiğim doğruları söylemekten asla vazgeçmem. Doğru yolda yürümek istiyorum” ifadesini kullandı.


"Birbirimize düşman değiliz"
50 yaşındaki hoca, “Zor dönemdeyiz. Ailemizi ve oyuncularımızı eve hapsettik. Virüs, Galatasaray ve Fenerbahçe dinlemiyor. Birbirimize düşman değiliz. Aynı dünyanın insanlarıyız. Sadece kendimizden değil herkesten mesul ve sorumluyuz” dedi.

Liglerin geleceği hakkında neler düşünüyor?
Hamzaoğlu, liglerin ne zaman başlayacağı konusunu ise şöyle değerlendirdi:

“Öncelikle bu virüs tamamen bitmeden liglerin başlamasından yana değilim. Bazen hayatlara uzaktan baktığınızda çok önemli olmayabilir fakat bu hayat sizin hayatınız ise çok önemli. O yüzden hiç kimseyi riske edemeyiz. Aynı şehirde oynamak belki bir çözüm olabilir. Herkes kendi izole ortamında, kendi tedbirlerini alarak bu süreci geçebilir. Liglerin tescil edilmesi en son seçenek olmalı.

 

"Bursa'da başka unsurlar devreye girdi"
Hamzaoğlu, Bursaspor'daki dönemi için de, “Bursaspor’un altından kalkamayacağı derecede maliyeti olan ve bayağı bir borcu olan kadrosu vardı. 100 milyon TL gibi bir kar yaptık ve ona rağmen hedeften kopmadan ilk yarıyı beşinci tamamladık. Fakat tribünler organize edilmiş bir şekilde bizi istifaya davet ettiler. Başka unsurlar da devreye girdi” dedi.


Hamza Hamzaoğlu: "Altyapıya dönüş kaçınılmaz"
Tüm dünya olarak yeni bir döneme gireceklerini belirten Hamza Hamzaoğlu, “Kulüplerimiz geleceği çok iyi hesap edemedikleri için bu sıkıntılı süreci yaşamak zorunda kaldı. Buradan altyapıya dönüş olacak, bu kaçınılmaz. Şimdi yabancı oyuncular artık farklı ülkelere gidip oynamak değil de kendi ülkesinde daha iyi olan takımlara gitmek için uğraşacak. Çünkü ailesinin yanında kalmak isteyecek. Dolayısıyla iyi yabancı oyuncuları getirmek zorlaşacak. Futbol ekonomisi bundan büyük zarar görecek” dedi.

"Okan Buruk iyi gidiyor"
Bu arada Hamzaoğlu, Başakşehir'de görev yapan Okan Buruk için, “Bu sezon Okan Buruk, başarılı gidiyor. Hüseyin Çimşir de öyle. Ünal Karaman'ın çok iyi olmasına rağmen ayrılmasının ardından göreve geldi ve buralara başarıyla getirdi. Jenerasyonun değişmesi ve artık Sergen Yalçın, Okan Buruk ve Erol Bulut gibi isimlerin gelmesi beni gerçekten mutlu gediyor.” ifadelerini kullandı.

Hamza Hamzaoğlu: "Keşkelerim fazla olmadı"
Deneyimli teknik adam, “Bir karar aldıysam demek ki o günün doğrusu oymuş. Bu hata bile olsa bundan öğreneceğim çok dersler var. Tabii ki bunu yaşaman gerekir. Çünkü hepimiz hata yapıyoruz. Önemli olan bu yanlışı sürdürmemek. Keşkelerim fazla olmadı“ diyerek sözlerini tamamladı.