Hamza Hamzaoğlu: "Sürekli ortam geriliyor..."

Hamza Hamzaoğlu: "Sürekli ortam geriliyor..."

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, tartışmalı hakem kararları ve kulüp yöneticilerinin yaptığı karşılıklı beyanatlar konusunda açıklamalarda bulundu. 

Sezonun ikinci yarısında oynadıkları 4 maçın 3'ünü kaybettiklerinin hatırlatılması üzerine Hamzaoğlu, "Kaybediyoruz fakat iyi oynadığımızı düşünüyorum. En azından kazanmaya yönelik oyun oynamaya çalışıyoruz. Oyun karakterimizden, kimliğimizden taviz vermiyoruz. Bu bizim için güzel bir gelişme. Takım bunu sahada uyguluyor ama bunu sonuca yansıtamıyoruz." diye konuştu.

Karşılaşmalardaki kırılma anlarına işaret eden Hamzaoğlu, "Golü biz bulsak belki farklı bir oyun gelişecek ama maalesef maçlarımızda hep rakipler bu kırılma noktalarında golle buluştu. Biz de maçlarımızı mağlubiyetle bitirdik. Alanyaspor maçında da aynı şekilde mücadele eden, ofansif futbol oynayan ama defansif anlamda da bugüne kadar yaptığı gibi iyi bir duruş göstermeye çalışan bir oyun oynayacağız. Tabii kolay olmayacak. Alanyaspor çok kontrollü, disiplinli oynayan bir takım. Elimizden geldiğince iyi oynayıp galip gelmeye çalışacağız. İnşallah bunda da başarılı oluruz." değerlendirmesinde bulundu.

Tartışmalı hakem kararları ve kulüp yöneticilerinin yaptığı karşılıklı açıklamalarla ortamın gerilmesiyle ilgili soru üzerine Hamzaoğlu, "Daha da gerilecek, öyle görünüyor. Çünkü maalesef maçlarda yapılan hatalara dikkat ediyoruz, sürekli onları konuşuyoruz. Penaltıydı, değildi, bize verilmeyenler, verilenler... Bunlar konuşuluyor ama asıl bunların temelindeki ana sebebe bakmak lazım. Büyük sorunumuz bence bu. Çünkü inanılmaz derecede birbirimize güven sorunu yaşıyoruz. Sadece futbolda değil, genel anlamda. Futbolda artık bunu çok üst seviyede yaşıyoruz. Bugün bakıyorsunuz Fenerbahçe de Galatasaray da Trabzonspor da memnun değil. Hiç kimse memnun değil." ifadelerini kullandı.

"Sürekli ortam geriliyor. İster istemez bizler de dahil herkes buna ayak uyduruyor. Kendimi çok sabırlı bilirim, benim bile artık tahammül sınırlarım iyice aşağılara düştü. Maalesef bu noktaya geldik, üzücü olan şey bu. Buradan nasıl dönülür, nasıl bir çözüm yolu bulunur, bunu acil bir şekilde düşünmek lazım. Yoksa hepimiz kaybedeceğiz. Allah yardımcımız olsun. İnşallah bir çözüm yolu bulunur ama bu gidişle zor gibi görünüyor. Fakat tabii ki ümitsiz de değiliz. Mutlaka birgün bir yerde bir şey döner, hepimizin aklı başına gelir. İnşallah bu kötüye gidişi durdurup tekrar eski herkesin birbirine güven, saygı duyduğu günlere geri döneriz."