Kardeşlerin derbisi

Hafta sonu ülke futbolunun iki köklü ekibi Gençlerbirliği ve Ankaragücü arasında Ankara Derbisi oynanacak. Derbi öncesinde Gençlerbirliği sosyal medya hesaplarında belki de Ankara Derbisi’nin ruhunu en iyi yansıtacak bir “kardeşlik” videosu yayınlandı. #bizimderbi etiketiyle yayınlanan videoda Ankara derbisinin özgünlüğü vurgulandı.

Gençlerbirliği ve Ankaragücü tribünlerinin sevilen iki ismi Muzaffer ve Eser Güngör kardeşler, derbi öncesinde derbiyi konuşmak için bir araya geldi. İlhan Cavcav Tesisleri’nde yapılan çekimlerde iki kardeş de nasıl Gençlerbirlikli ve Ankaragüçlü olduklarından derbi beklentilerine kadar birçok konuya değindi.

“Ankara Derbisi’ni diğer derbilerden ayıran ne?” sorusuna ise Eser tek kelimeyle “kardeşlik” derken Muzaffer de “Aynı şehrin takımıyız. Ankaragücü taraftarı da biz de aynı sokaklarda dolaşıyoruz. İki taraf da şehrinin takımını destekliyor.” dedi.

Skor tahmininde Muzaffer Güngör, 1-0 ile Gençlerbirliği galibiyetini beklerken; Eser Güngör, 2-1 ya da 3-1 Ankaragücü kazanır diyerek sohbeti sonlandırdılar.