Sefa Yılmaz: "Çok zor bir süreçten geçiyoruz...."

Sefa Yılmaz: "Çok zor bir süreçten geçiyoruz...."

Sporanki'nin You Tube kanalına ücretsiz abone olmayı lütfen unutmayın...

ABONELİK İÇİN LİNK > https://www.youtube.com/results?search_query=sporanki

Gençlerbirliği’nde forma giyen Sefa Yılmaz,Kovid-19 futbolcuların çalışmalarını olumsuz etkilediğini belirtti.

Sakatlığıyla ilgili konuşan,  “Durumum iyi diyebilirim. Virüsün yayılmasıyla birlikte, idmanlar iptal olduğunda koşulara hafif başla mıştım ama bu sürece doğru tedavi de olamadım. Bu beni etkiledi. İdmanlara tekrar başladığımızda en kısa zamanda takımla birlikte çalışacağıma inanıyorum. Evde sürekli fizyoterapist ve doktorumun verdiği programa uyuyorum. En kısa zamanda takımla sahalara çıkmayı hedefliyorum” ifadelerini kullandı.

Karantina sürecinde teknik heyetin verdiği programları evinde uyguladığını belirten Sefa, “Bu süreçte kendimizi korumak amacıyla çalışmalarımızı yapıyoruz. Tabii ki saha idmanı kadar olmasa da sahaya geri döndüğümüzde kendimizi fit durumda tutmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

MAÇLARIN OYNANMASINDAN YANAYIM

Liglerin 12 Haziran’dan itibaren kaldığı yerden devam etmesini değerlendiren Sefa, şöyle konuştu:

“Bu süreç nasıl gelişecek biz de merak ediyoruz. Futbolcular için çok kolay olmayacak. Çünkü takım antrenmanlarına ne zaman başlayacağımız bile belli değil. Şu an baktığımızda 11 Mayıs’ta toplanma gönüyor. Bu, bir ay içinde eski formumuzu yakalamamız ve performans göstermemiz gerektiği anlamına geliyor. Ben de oynanmasından yanayım. Sonuçta 8 maç kaldı, inşallah bu süreci çok hızlı bir şekilde atlatırız. Bu sürecin futbolcuları çok etkileyeceğini düşünüyorum. Çünkü gerçekten çok zor bir süreçten geçiyoruz. Fedakarlık yaparak en iyi şekilde ligi bitirmek zorundayız.”

5-6 HAFTALIK BİR SÜREÇ GEREKLİ

“Yaz aylarında futbol oynamanın oyuncular üzerinde etkisi mutlaka olacaktır. Sıcak olacağı için tabii ki etkileneceğiz ama çok fazla da etkileyeceğini düşünmüyorum. Öncelikle şu önemli; uzun zamandır idman yapmıyoruz. Sürekli evde hocamızın verdiği programlara uyuyoruz ama saha idmanıyla evde yaptığımız idman çok farklı. Takım halinde idmanlar başladığında en az 5-6 hafta tekrar antrenman yapmamız lazım ki en azından form tutalım. Belki virüsten dolayı hazırlık maçları da olmayacak. Bu futbolcuyu çok etkiler diye düşünüyorum. Tekrar sıfırdan başlamış gibi olacağız. 4-5 hafta idman yapacağız.”