Halkbank, Rusya'da "Kazan" amadı !

Halkbank, Rusya'da "Kazan" amadı !

Zenit Kazan: 3
Halkbank ANKARA: 1

Salon:Saint Petersburg KAZAN
Hakemler:Vlastimil Kovar (Çek Cum.), SalvisKurtiss (Letonya)
Zenit Kazan:ArtiomVolvich, Alexander Butko, ErvinNgapet, Vadim Likhoserstov, TsvetanSokolov, MaximMikhailov (ValentinKrotkov, FedorVoronkov, AndreySurmachevskiy, AlexeyKononov)
Halkbank ANKARA: Efe Bayram, Hakkı Çapkınoğlu, GeorgiSeganov, Gökhan Gökgöz, İbranim Emet, Metin Toy (Volkan Döne, Hasan Yeşilbudak, Dmitrii Bahov, Faik Samed Güneş, Abdullah Çam, Furkan Aydın)
Setler: 25-23, 23-25, 19-25, 25-13
Süre:1.42 (28, 27, 25, 22)

CEV Şampiyonlar Liginde yer aldığı C Grubundaki son sınavında Zenit Kazan’la karşı karşıya gelen Halkbank, mücadeleden 3-1 yenik ayrıldı.
İlk sette önce evsahibinin üstünlüğü vardı, fark 6 sayıya kadar çıktı. Üst üste dört blok yapan Halkbank, rakibin direncini kırdı, 21-20’de de öne geçti. Etkili hücumlar yapan Zenit Kazan, Halkbank’ı önce yakaladı, sonra da 25-23’ü buldu: 1-0.
İkinci set de başa baş oynansa da Halkbank’ın oyunda üstünlüğü vardı. İyi servis atan, istediği atakları yapan Türk temsilcisi ilk setin skoruyla (25-23) eşitliği sağladı: 1-1.
Üçüncü sette Halkbank’ın hücum yüzdesi rakibinin gerisinde kaldı. Kazan serviste de etkiliydi. Set, 25-19’la evsahibine gitti: 2-1.
Dördüncü sete de Halkbank, güçlü rakibiyle başa baş mücadele ederek başladı. Ancak top öldürmede arzu ettiği seviyeyi yakalayamadı. Blok-defansta da gayretli oyununun karşılığını alamadı. Seti 25-15 alan Zenit Kazan, müsabakayı da 3-1 kazandı.
Halkbank’ın en skorer oyuncuları Efe Bayram (17) ve Metin Toy (14) oldular.